media

Naberanie čistých objemov vyžaduje stálu disciplínu a rozumnú stratégiu. Aby ste boli svalnatí a pri tom štíhli, naučte sa jesť základné potraviny. Začnite svoj deň tým, že na raňajky si dáte naraz niekoľko základných potravín, napríklad 5 bielkov a pár kúskov ovocia.

Naozaj platí, že keď budete jesť tuk, tak budete tlstí? Zrejme to nie je tak jednoduché. Vždy potrebujete pre svoje telo prijať aspoň 20% energie tuku v strave, ako tvrdia odborníci. Mandle alebo vlašské orechy, ktorými do tela doplňujete hlavne tuky sprevádzané bielkovinami, sú známym zdrojom tzv. zdravých tukov. A grilované kura so zeleninovým šalátom z brokolice či mrkvy k obedu je zase možnosť, ako telu dodať viac bielkovín z bieleho mäsa, sprevádzaným malým množstvom tuku. Na poludnie si môžete dať napríklad celozrnné sucháre a večer  stačí 150g mäsa z kuracieho prsného steaku alebo z rýb s minimálnym množstvom tuku a bez tučného dressingu.

Ako univerzálne sacharidové prílohy je vhodná ryža, fazuľa, celozrnný kuskus alebo zemiak. Takto by mohol vyzerať príklad celodennej zdravej a čistej stravy.

Keď jete kvalitne, nemusíte sa obmedzovať. Napríklad, pokiaľ ste zvyknutý na šálku ovsených vločiek na raňajky, dajte si ich jeden a pol šálky a k obedu si dajte 150g namiesto 100g nakrájaného kuracieho mäsa. Proste, buďte pri stravovaní konzistentní, pokiaľ chcete trvalo smerovať k cieľu. To znamená, že sa už nikdy nezaobídete bez plánovania svojho jedálnička.

  

Súviciace produkty